среда, 25 мая 2016 г.

Budowa plotki z Winylu na plot i furtkę ogrodzeniowa nie wymaga zezwolenia na to ani sygnalizowania tego faktu gminie wyjąwszy wyjątkowe wypadki.

Stawianie balaski z plastyku na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie wymaga zezwolenia na budowę ani sygnalizowania tego faktu starostwu powiatowemu z wyjątkiem kilku przypadków.

Balaski PVC na plot i furtę ogrodzeniowa nie przewyższające poziomu 2,2 m stawiane pośrodku dwoma ościennymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności biurowych. Tyczy się to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń obok prywatnych i wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia balaski z plastiku na ogrodzenie i furtkę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu powinno określać rodzaj ogrodzenia, metodę przeprowadzenia jego instalacji oraz zaplanowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia trzeba doczepić deklaracje o prawie do dysponowania nieruchomością w celach budowlanych i jeśli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasami do stawiania plotki z plastiku na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa zadane są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na miejsce wjazdu.

Budowę płotu wolno zacząć po 30 dniach od zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie przedtem protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, gdy zamierzane sztachetki plastykowe na plot i furtę ze sztachet jest niezgodne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej szosy. W sytuacji jak planowane ploty PVC na plot i furtkę ze sztachetekprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zainicjowania prac przez ten czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w wypadku chęci pobudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий